Gayrimenkul Zirvesi

10. Gayrimenkul Zirvesi ve İstanbul Restate Gayrimenkul Fuarı

Gayrimenkul Zirvesi’nin onuncusu, ISTANBUL REstate Gayrimenkul Fuarı ile birlikte 15-17 Haziran 2010 tarihleri arasında, İstanbul’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilmiştir. 
15 Haziran 2010 tarihinde gerçekleştirilen 10. Gayrimenkul Zirvesi’nde Dünya Ekonomisi ve Türkiye’nin Dünya Ekonomisindeki Yeri ve Beklentileri, Yeni Dış Politika, Çevre Ülkeler ve Gayrimenkul Yatırımları, Kentsel Tasarımlar, Geleceğin Kentleri konuları değerlendirilmiştir. 


2010 yılında ikinci kez yapılan Gayrimenkul Fuarı ve Panellerde ise ilk gün İnovasyon, AVM Yatırımları: Deneyimler ve Beklentiler, Yatırımlara Değer Katan Tesis Yönetimleri, Yüksek Binalarda Yaşam, Kentsel Dönüşüm ile Sağlıklı Kentler, Dubai: Alınan Dersler, Ekolojik Mimari Şehir Tasarımları, Enerji ve Sürdürülebilirlik, Avrupa ve Gelişmekte Olan Ülkelerde Kriz Sonrası Gelişim ve Krizle Başetmenin Yolları, AB Karadeniz Stratejisi başlıkları altında değerlendirmeler yapılmıştır. Ayrıca, Küresel Kriz Sonrası Gayrimenkul Sektörü ve Türkiye için Öngörüler 2015 raporunun da sunumu gerçekleştirilmiştir. İkinci günde ise; Konut Yatırımları: Sektörün Sorunları ve Çözüm Önerileri, Gayrimenkul Finansmanında Yeni Çözümler, Gayrimenkul Projelerinde Artı Değer Yaratmak: Günümüz Danışmanlığı, Turizm Yatırımlarında Uluslararası Standartlar ve Türk Beklentilerinin Karşılaştırılması, Uluslararası Türk Markaları-Türkiye’deki Uluslarası Otel Grupları, Otel Yatırımları ve Finansmanı için Kriterler, Türkiye’nin İkincil Şehirlerinde Otel Geliştirme konu başlıkları altında değerlendirmeler yapılmıştır. 

10. Gayrimenkul Zirvesi ve ISTANBUL REstate Gayrimenkul Fuarı’na Türkiye ve yurtdışından toplam 53 standla katılım gerçekleşmiştir. Etkinlikte 12 ülkeden 52 yerel yönetim, belediye ve uluslararası katılımcı, katılan 27 ülkeden 1300 üst düzey gayrimenkul sektör uzmanı ağırlanmıştır.