Konut Finansmanı Ve Türkiye Konferansı I

SPK'nın 9-10 Kasım 2004 tarihlerinde The Ritz Carlton Hotel'de düzenlediği Konut Finansmanı ve Türkiye Konferansı'nın organizasyonu GYODER tarafından gerçekleştirilmiştir.

Ülkemizde konut sorunun çözümüne destek sağlayacak, düşmekte olan enflasyon ve faiz oranlarının getirdiği fırsatları kullanarak vatandaşlarımızın kira öder gibi konut sahibi olabilmeleri amacıyla çalışmalar yapılmaktadır. Türkiye’de de örnek bir finansal model oluşturulma aşamasına gelinmiştir. 
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) bu çalışmaları paylaşmak ve hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerdeki tecrübeleri uluslararası uzmanlarla birlikte değerlendirmek amacıyla, 9-10 Kasım 2004 tarihlerinde The Ritz Carlton Hotel’de, organizasyonunu Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin (GYODER) üstlendiği, “Konut Finansmanı ve Türkiye” başlıklı bir konferans düzenledi. Dünyaca ünlü uzmanlar ile birlikte Türkiye’den bir çok uzmanın tebliğler sunduğu konferansta, uluslararası yatırımcılar, bankalar ve diğer kredi kuruluşlarının temsilcileri de katılımcı olarak yer almıştır.
Konferansın ana sponsorluğunu Garanti Bankası ve İş Bankası üstlenmiştir. DenizBank ve Evidea’nın (Yapı Kredi Koray-Garanti GYO), da sponsor olduğu konferansa, Bank Europa, Deniz Yatırım, İhlas GYO, Nurol GYO, Kredi Kayıt Bürosu A.Ş., Stewart International ve Kuzeybatı Gayrimenkul Hizmetleri LTD. ŞTİ. katkıda bulunmuşlardır. Konferansın İletişim sponsorluğunu, Hürriyet ve Referans gazeteleri üstlenirken basın sponsorluğunu ise Finans Dünyası Dergisi üstlenmiştir.