GYODER-DEİK Lüxemburg 2016

GYODER ve DEİK Türkiye-Lüksemburg İş Konseyi, Avro Bölgesi’nin en büyük yatırım fonu merkezi olan Lüksemburg’da, 3 Mart 2016 tarihinde “Gayrimenkul Sektörü Fonları” toplantısını düzenledi.
 

GYODER - DEİK Türkiye-Lüksemburg İş Konseyi ve Lüksemburg Ticaret Odası’nın işbirliği ve Türkiye'nin Lüksemburg Büyükelçiliği’nin katkıları ile ticaret ve yatırım hacminin arttırılması hedefiyle, iki ülke iş dünyaları arasında köprü oluşturuldu. 


Bu amaçla, Eylül 2014’te rekor kırarak yıllık %18,41 artışla 3 trilyon Avro’yu aşan ve 3.900 fondan oluşan Lüksemburg toplam yatırım fonlarına Türkiye’de gayrimenkul sektörünün tanıtılması, ülkemizin genel ekonomik ve yatırım ortamı hakkında bilgi verilmesi ve Lüksemburg fonlarının Türkiye’deki gayrimenkul projeleri için ülkemize çekilmesi hedeflendi.


Toplantıda GYODER Başkan Yardımcısı Özlem Gökçe,  GYODER Başkan Yardımcısı Haluk Sur ile GYODER Yönetim Kurulu Üyeleri Neşecan Çekici ve Dr. M. Emre Çamlıbel ile Borsa İstanbul ( BIST) ve Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) üst düzey yöneticileri “Türkiye Gayrimenkul Sektörüne Sermaye Piyasası araçları ile yatırım fırsatları, Gayrimenkul Yatırım Fonları ve Sektör Dinamiklerini’ hakkında bilgi verdiler.


Toplantıda gerçekleştirilen GYODER sunumu için aşağıdaki linke tıklayınız.