Gayrimenkul Zirvesi

1. Gayrimenkul Zirvesi

28 Haziran 2000 tarihinde İstanbul Swissotel’de 21.Yüzyılda Gayrimenkul Sektörü konulu bir konferans düzenlenmiştir. 4 basın sponsoru, 7 sponsor ve üst düzey 450 kişinin katılımı ile gerçekleşen bu konferansın başarısı önümüzdeki dönemle ilgili konferansların organizasyonu konusunda bizlere cesaret vermiş, derneğin ve GYO sektörünün gayrimenkul sektörü içerisindeki konumunu güçlendirmiştir.

Konferansın açılışı Maliye Bakanı Sümer ORAL tarafından yapılmış olup, Eski Yardımcısı Başbakan Murat KARAYALÇIN, Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit GÜRTUNA, SPK Başkanı Prof. Dr. Muhsin MENGÜTÜRK, TOKİ Başkanı Kamil UĞURLU, Milli Emlak Genel Müdürü Doğan CANSIZLAR’ın yanısıra GRI Yönetim Kurulu Başkanı Henri ALSTER ve sektörün önde gelen isimlerinden toplam 24 konuşmacı katılmıştır.

Zirvede gayrimenkul sektörünün geleceği ile ilgili beklentiler ve sorunlar üzerinde görüşülmüştür. Açılış konuşmasını yapan Sümer Oral büyük kentlerin başlıca problemlerinden biri olan gecekondulaşma konusu üzerinde durmuştur.