Turkish Real Estate Summit

2. Gayrimenkul Zirvesi

17-19 Nisan 2001 tarihlerinde İstanbul Çırağan Otel’de “21.Yüzyılda Gayrimenkul Sektörü” konulu bir konferans düzenlenmiştir. SPK, GRI ve TOKİ’nin desteği ile gerçekleşen bu konferansta Maliye Bakanı, Turizm Bakanı, Devlet Bakanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı katılmışlardır.

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullara rağmen konferansa katılımın büyük olması, Derneğimizin etkisini göstermesi açısından önemli sonuçlar yaratmıştır.
GRI, MIPIM, Barcelona Meeting Point, ULI ile kurulan ilişkiler sayesinde uluslararası düzeyde düzenlenen konferansa, yurt dışından 48 kişi katılmış, konferans basında geniş yankılar uyandırmıştır. Konferansla ilgili ek İngilizce ve Türkçe olarak basılarak çeşitli kurumlara dağıtılmıştır. Zirve kapsamında standların yer aldığı bir sergi düzenlenmiş, bu konferansa ve sergiye katılmaları temin edilen MIPIM, GRI, Barcelona Meeting Point ile karşılık esaslı ilişkiler sağlanmıştır.


Zirvede 21. yüzyılda inşaat sektörü ve yeni teknolojiler, ekonomide lokomotif gayrimenkul sektörü, gayrimenkulde yeni trendler ve Türkiye konu başlıkları üzerine oturumlar düzenlenmiş ve konusunda uzman kişiler görüşlerini bildirmiştir.